Bitcoin sa čoskoro vráti na historické maximum a do roku 2030 dosiahne 400 000 USD!

Bitcoin sa čoskoro vráti na historické maximum a do roku 2030 dosiahne 400 000 USD!

Pred nedávnom vyšla ďalšia predikcia, podľa ktorej sa dočkáme návratu na historické maximum ešte v roku 2021. Podľa tejto pozitívnej predpovede nás dokonca čaká neuveriteľných 400 000 USD za 1 BTC do roku 2030. Čo všetko sa teda musí stať, aby sa Bitcoin vyšplhal späť na úroveň 66 000 USD ešte tento rok?

Tento scenár vyplýva z nedávneho prieskumu informačnej platformy Finder, o ktorom sme vás informovali v našom článku.

Bitcoin bude do roku 2050 absolútnou jednotkou na trhu – tvrdí 42 finančných odborníkov

Teraz však boli zverejnené omnoho konkrétnejšie informácie, výsledky a najmä samotné názory známych a úspešných investorov na budúcnosť Bitcoinu.

Ako vidia budúcnosť Bitcoinu veľkí hráči?

Medzi respondentami nechýbal generálny riaditeľ spoločnosti Coinmama Sagi Bakshi, generálna riaditeľka spoločnosti BitBull Capital Sarah Bergstrand, výkonný riaditeľ Digital Capital Ben Ritchie, zakladateľ CoinGecko Bobby Ong a mnoho ďalších významných investorov a podnikateľov.

Podľa odpovedí respondentov môžeme s vysokým predpokladom očakávať strednodobý pokles. Napriek všetkému sa však Bitcoin vráti na svoje historické maximum, čo predstavuje úroveň 65 000 USD.

Bitcoin uvidíme ešte tento rok na hodnote 450 000 USD. Najhorším scenárom môže byť úroveň 135 000 USD. 

Ak by sa naplnili tieto predpoklady, myslím si, že by to žiadnemu fanúšikovi kryptomien neprekážalo. Podľa dlhodobej mediánovej predpovede sa do decembra 2025 dočkáme naozaj veľmi vysokej ceny za 1 BTC a to 318 417 USD. Táto suma predstavuje nárast o 61% v porovnaní s predikciou z decembra 2020.

Podľa tradera spoločnosti Wave Financial Ustina Chuha, sa bude Bitcoin držať rastúceho trendu, pričom rok 2025 ukončí na úrovni 210 000 USD a do roku 2030 to bude až 400 000 USD. Medzi faktory, ktoré môžu cenu BTC ovplyvniť najvýraznejšie patri bezpochyby rastúca inflácia, dopyt a ponuka a tiež menšia dostupnosť pre širšie publikum. K situácií sa vyjadril aj Avinash Shekhar, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti ZebPay:

“V súčasnosti k celkovej akceptácií Bitcoinu prispieva veľmi malé percento svetovej populácie. Rastúca popularita bude mať jednoznačne výrazný vplyv na užitočnosť Bitcoinu. Keď sa tak stane, bude nespravodlivé porovnávať Bitcoin so štandardnými menami a preto bude mať Bitcoin v budúcnosti svoju vlastnú hodnotu.”

Zdroj : kryptomagazin.sk