Fanúšik Bitcoinu a DOGE sa stáva najbohatším človekom na svete!

Fanúšik Bitcoinu a DOGE sa stáva najbohatším človekom na svete!

Excentrický miliardár a futuristický vynálezca Elon Musk bol odmenený za svoju celoživotnú prácu. Stal sa z neho najbohatší človek na svete. Zatiaľ čo iba pred rokom sa hodnota jeho bohatstva odhadovala na „slabých“ 27 miliárd dolárov, dnes je to už viac než $190 miliárd. Elon za tento rekordný rast vďačí hlavne svojej automobilke Tesla, ktorej hodnota rástla v roku 2020 rýchlejšie, ako Bitcoin.

Elona správa o tom, že vymenil Jeffa Bezosa na poste najbohatšieho človeka na svete, veľmi nezaujala. Twitterový účet Tesla Owners of Silicon Valley svetu oznámil novinku o novom najbohatšom človeku sveta

Neskôr však na svojom Twitteri oznámil, ako plánuje využiť svoje enormné bohatstvo. Polovica pôjde na riešenie problémov tu na Zemi (globálne otepľovanie, závislosť na vyčerpateľných zdrojoch energie etc.) a druhá polovica, ako ina, na výstavbu kolónie na planéte Mars.

Elon nemá čas na dovolenky, drahé domy, jachty či autá. Neužíva si vymoženosti bohatých, jeho životom je práca.

Tesla – drak medzi automobilkami a najúspešnejšia technologická spoločnosť minulého roka

Z 80 $ sa Tesla v priebehu jediného roka prebojovala na súčasných 814 $. Mimochodom, podobne ako Bitcoin, aj Tesla robí prakticky každý deň nové historické maximum. Automobilka sa zhodnotenie svojich akcií vďačí skvelému roku 2020, kedy sa aj napriek pandémii a uzávierke tovární na niekoľko týždňov podarilo vyrobiť a predal pol milióna áut. Trhová hodnota spoločnosti sa pohybuje okolo 730 miliárd dolárov. To je podobné, ako kapitalizácia Bitcoinu!

Medzi najúspešnejšie elektromobily sa radí Model Y a Model 3, ktoré tvoria väčšinu predaných vozidiel. Drahšie Model S a Model X sa už netešia takej obľube. To sa však možno čoskoro zmení. Tesla totiž momentálne modernizuje výrobné linky pre tieto elektromobily. Po obnovení výroby sa mžeme tešiť na nový, vylepšený Model S s lepším dojazdom, výkonom a vynovenou elektronikou.

SpaceX – najúspešnejšia vesmírna spoločnosť histórie s veľkými plánmi do budúcnosti

Elon musk však nevytvoril jednu,a le hneď dve multi miliardové spoločnosti. SpaceX je dokonca staršia, než Tesla a spôsobuje revolúcie v spôsobe, akým dobývame vesmír. Všetky vesmírne agentúry a súkromné firmy používajú rakety na jedno použitie. Je to ako používať lietadlá, ktoré po prvom použití zošrotujete. Samozrejme, že prístup do vesmíru je preto veľmi drahý.

SpaceX má ako jediná entita na svete raketu, ktorá sa dá čiastočne použiť niekoľkokrát. Lety do vesmíru pomocou Falcon 9 a Falcon Heavy sú preto podstatne lacnejšie. SpaceX momentálne pracuje na výrobe revolučnej Starship, ktorá bude plne znovu použiteľná a poskytne tak rekordne nízke ceny pre preprave materiálu a ľudí na obežnú dráhu, či k Marsu. Cieľom SpaceX je postaviť prvú kolóniu mimo Zeme, na planéte Mars.

Elon Musk – Fanúšik kryptomien

Elon Musk je geniálny vynálezca a podnikateľ, no potenciál vidí aj v kryptomenách. Raz za čas tweetne o Bitcoine, alebo o jeho obľúbenom Dogecoine. Vždy je okolo toho veľký poprask. Jeho predvianočná séria tweetov sa natiahla na osem častí. Elon v nich vyjadril nadšenie nad rastúcou hodnotou Bitcoinu a ako inak, spolenul aj milovaný DOGE.

Zdroj: kryptomagazin.sk