Google bude podporovať blockchain Solana

Google bude podporovať blockchain Solana

Spoločnosť Google Cloud oficiálne oznámila, že sa stane validátorom ekosystému Solana. Okrem iného bude túto blockchainovú sieť podporovať aj integráciou ďalších produktov. Na twitterovom účte Google Cloud bola táto správa zverejnená 3. novembra. Google sa tak bude priamo podieľať na validovaní blockchainu Solana.

Podľa slov spoluzakladateľa siete Anatolyho Yakavenka pomôžu noví veľkí validátori udržiavať sieť v bezporuchovom stave. Komunitu ubezpečil, že pracujú na tom, aby sa už neodohrali žiadne výpadky. Yakavenko považuje túto spoluprácu za veľmi dôležitú.

Okrem toho, že bude Google významným validátorom siete Solana, boli oficiálne oznámené aj ďalšie projekty, ktoré sú súčasťou spolupráce. Spoločnosť plánuje do konca roka 2023 priniesť do siete tzv. Node Engine.

Blockchain Node Engine je služba hostingu uzlov, ktorá je veľmi populárna najmä vďaka svojmu využitiu v sieti ETH. Tento faktor by mal výrazne zvýšiť globálne prijatie Solany. Okrem tohto projektu bude technologický gigant indexovať údaje Solany. Sieť bude mať vďaka tomu prístup k historickým údajom.

Zdroj: kryptomagazin.sk