Polovica Švédov nepriamo vlastní Bitcoiny …..

Polovica Švédov nepriamo vlastní Bitcoiny …..

Kryptománia v roku 2021 prechádza od inštitucionálnych investorov aj ku vládam niektorých krajín. Nepriamo má v kryptomenách podiel aj švédsky štátny penzijný fond AP7 Såfa, v ktorom si na dôchodok sporí päť miliónov Švédov (teda cca polovica krajiny). Nepriamo sa tak stávajú majiteľmi najväčšej kryptomeny a väčšinou o tom ani nevedia. Informoval o tom domáci web o kryptomenách Trijo News.

Stále viac ľudí nepriamo vlastní nejaké kryptomeny, zatiaľ však ide iba o malé čiastky

AP7 je penzijný fond, ktorý spravuje vláda a ide o alternatívu k súkromným dôchodkovým pilierom. Tento fond podľa Trijo News investoval peniaze do minimálne dvoch firiem, ktoré vlastnia BTC.

AP7 Såfa vlastní 0,09% všetkých akcií americkej automobilky Tesla, ktorá na začiatku roka nakúpila minimálne 48 000 BTC. Mince v tom čase stáli 1,5 miliardy dolárov, dnes už majú dvojnásobnú hodnotu. Cez tieto akcie vlastní každý sporiteľ Bitcoiny v hodnote približne $0,59 – 940 satoshi.

Fond tiež vlastní 0,1% všetkých akcií spoločnosti Square. Táto firma sa v posledných mesiacoch taktiež zviditeľnila nákupmi BTC. Cez tieto akcie každý druhý Švéd nepriamo vlastní cca 0,12 dolárov v Bitcoinoch.

Zdroj: kryptomagazin.sk