Načítam…

100 miliónov mincí max. (NEO)

100 miliónov tokenov max. (GAS)

 

NEO je open- source platfroma, ktorá bola vytvorená v Číne. Jej názov bol prebratý z gréckeho jazyka, v ktorom znamená „nový“ alebo „mladý.“ A prese takým prístupom sa chce NEO prezentovať. Táto kryptomena priniesla veľa inovácií. Čím konkrétne je NEO špeciálne? Poďme sa spoločne pozrieť na históriu, základné vlastnosti alebo tím stojaci za touto kryptomenou. NEO uzrelo svetlo sveta už v roku 2014. Vtedy sa tento projekt vytvorený Da Hongfeiom a Erikom Zhangom volal AntShares. Od tejto chvíle sa zapísalo do povedomia ľudí ako prvá čínska platforma postavená na blockchain technológií. V roku 2016 prišli najmä vďaka narastajúcemu záujmu o AntShares ďalšie novinky. Práve preto bola otvorená nová spoločnosť OnChain, ktorá mala primárne riešiť finančné služby a právne poradenstvo. Rok 2017 si pre nás prichystal najvýznamnejšiu správu. AntShares sa totiž premenovalo na NEO. Odvtedy táto kryptomena zažíva výrazný rast.

NEO sa často nazýva aj čínske Ethereum. Nie je to vôbec náhoda, pretože tak ako Ethereum, aj NEO je platforma, ktorá používa smart kontrakty. Tie sú v prípade čínskeho giganta medzi kryptomenami trefne pomenované NeoContracts. Medzi ďalšie špeciálne vlastnosti patria napríklad: NeoX – systém, ktorý umožní prepojenie medzi rôznymi blockchainmi. NeoFS – služba, ktorá umožňuje akési decentralizované skladovanie (niečo ako peer-to-peer Dropbox). NeoQS – v tomto prípade QS znamená Quantum Safe. Vývojári stojaci za touto kryptomenou si totiž sú vedomí toho, že kvantové počítače v budúcnosti môžu predstavovať hrozbu pre krypto svet. Preto sa rozhodli aplikovať QS kryptografický mechanizmus, ktorý má byť teoretickou prekážkou pre tieto super-počítače.

Spoločnosť stojaca za kryptomenou NEO spolupracuje s viacerými firmami. Jednou z nich je napríklad OnChain. Tá vznikla v spolupráci s Microsoft China, kedy vytvorili Legal Chain (legálny retazec), ktorý má riešiť problém s online identifikáciou. Rovnako sa OnChain považuje za „spiacieho obra,“ teda za spoločnosť s veľkým potenciálom. Ak by sme totiž NEO opísali ako verejný cloud, tak OnChainu by sme prirovnali k súkromnému cloudu. Cieľom tejto spoločnosti je byť Apple alebo Microsoft medzi blockchainami.

Každý z vás, kto vlastníte NEO a držíte ho buď na oficiálnej peňaženke alebo na správnej burze ste si určite všimli, že sa vám pripočítava Gas. Rovnako ako NEO, tak aj Gas je oficiálnym tokenom, ktorý poháňa túto sieť. Dalo by sa povedať, že Gas je dividendum, ktoré obdržíte, ak uchovávate NEO na správnych miestach. Nemyslíte si ale, že Gas je len dar od vývojárskeho tímu. Má svoje veľmi podstatné využitie. Používatelia, ktorí chcú používať platformu NEO a využiť jej smart kontrakty, musia zaplatiť práve Gasom. Navyše, Gas sa rovnako používa na vyplácanie účtovníckych uzlov za ich prácu. Takže pôsobí ako platidlo. Či už ste teda účtovník na danej platforme, alebo len vlastníte túto kryptomenu, Gas vám vytvára pasívny príjem.

Da Hongfei, ako zakladateľ NEO a OnChain je hlavným predstaviteľom týchto projektov. Rovnako je pomerne aktívny či už na sociálnych sieťach a často je súčasťou rozhovorov a prezentácií, kde sa vyjadruje na rôzne témy spojené s kryptomenami. Ďalšími členmi tímu sú napríklad Zhang Zhengwen, spoluzakladateľ a hlavný vývojár alebo Tao Rongqi, ktorý patrí medzi hlavných tajomníkov.

Zdroj: kryptomagazin.sk