Ťažba bitcoinov (BTC)

Nové bitcoiny (BTC) sú generované na sieti prostredníctvom procesu „ťažby“. Ťažiace uzly „mining pooly“ v sieti sú odmenené bitcoinmi zakaždým, keď nájdu riešenie nejakého matematického problému (a tým vytvoria nový blok). Odmena za vyriešenie bloku je automaticky nastavená tak, že každé 4 roky prevádzky vznikne polovica množstva bitcoinov vytvorených v predošlých 4 rokoch. Napríklad v prvých 4 rokoch (r. 2013) bolo vytvorené niečo okolo 10 500 000 mincí a každé 4 roky po tom sa táto suma zmenšuje na polovicu. Frekvencia ťažby bloku a počet bitcoinov z neho plynúcich je tak stále menšia. Taktiež požiadavky na ťažbu sú každým ďalším rokom náročnejšie na výpočtový výkon. V súčasnej dobe je odmena za potvrdený blok 12,5 BTC (rok 2017). Rovnako tak všetky poplatky z uskutočnených transakcií dostane prevádzkovateľ ťažby, ktorý daný blok vytvoril. V novom bloku sú totiž zahrnuté informácie pre všetky transakcie. Poplatky sú „dobrovoľné“ zo strany osoby vykonávajúcej bitcoinovú transakciu a slúžia ako garancia na zahrnutie vykonávanej transakcie do bloku. 


Na ťažbu bitcoinov (BTC) je potrebný špeciálny hardvér v podobe ASIC čipov. Tie spôsobujú, že ťažba je podstatne náročnejšia na výpočtový výkon. Zároveň nadobudnutie kvalitných ASIC čipov tiež nie je najlacnejšou záležitosťou. Softvér vhodný na ťažbu je pre rôzne platformy voľne na stiahnutie na internete. Práve z dôvodu vyššej náročnosti ťažby je tento proces pre jednotlivca prakticky bezvýznamný. V reakcii na to začali vznikať združenia ťažiarov (minerov), kde každý dostáva časť odmeny zodpovedajúcej jeho príspevku k ťažbe. Tieto združenia sú tiež nazývané „mining pooly“ a ťažba v nich je väčšinou podmienená pravidelným poplatkom (fee 0,5 % – 4 %) z vyťaženého množstva bitcoinov. 

Koncentrácia – rozdelenie „mining poolov“ vo svete …..

Najväčšie a najznámejšie „minig pooly“ vo svete …..

Bitcoin Mining Profitability Calculator + BTC Miner A1 – 25 TH

Ak ste „začiatočník“ a ste „odhodlaný vyskúšať ťaženie, trochu prispieť k dielu, pochopiť, ale hlavne zabaviť sa“

odporúčame začať ťažbu tu … (stačí Vám tablet, notebook alebo PC, softvér nájdete na stránke). Bitcoin – BTC, Ethereum – ETH, Ethereum Classic – ETC, Litecoin – LTC, Bitcoin Gold – BTG, Zcash – ZEC

Alebo vyskúšajte „FAUCETY“ (faucety sú aplikácie, webové stránky, ktoré umožňujú svojim užívateľomzarobiť si“ Bitcoin, alebo iné krypto meny za plnenie jednoduchých úloh, alebo za sledovanie reklám). 

Odporúčané a vyskúšané faucety: FaucetCrypto, Bitcoinspin, DogeBitsFree. Kompletný zoznam faucetov nájdete tu …..

Alebo si vyskúšajte „robot trading“ TradeSanta, ale s rozvahou!