Oplatí sa teraz nakupovať Bitcoin?

Oplatí sa teraz nakupovať Bitcoin?

Šialené tempo z posledných štyroch mesiacov väčšine retailových investorov nedalo veľa šancí nakúpiť …

Čakať však na nejakú dokonalú nákupnú cenu sa takmer nikdy neoplatí. Pravdepodobnosť, že trafíte dno, je totiž minimálna. Oveľa lepšie je pravidelné nakupovanie bez ohľadu na aktuálnu hodnotu.

Obchodná stratégia „dollar cost averaging“

Ak budete dodržiavať túto jednoduchú obchodnú stratégiu, budete mať krásny zisk. Ale chvíľu to potrvá. Nezbohatnete zo dňa na deň.

Kedy nakupovať a prečo to funguje?

Pri nákupoch Bitcoinu (napríklad) každý pondelok priemerujete vašu nákupnú cenu a v konečnom dôsledku budete vo väčšom zisku. Čakať v Bitcoinovom bullrune sa jednoducho neoplatí. Táto obchodná stratégia je známa aj ako dollar cost averaging a odporúčame ju každému, kto nemá k dispozícii tím traderov a aspoň milión eur.

Dollar cost averaging funguje, pretože vyraďuje z hry emócie. A práve tie sú najväčším nepriateľom každého obchodníka. Strach, chamtivosť a eufória vás dokážu veľmi rýchlo obrať o zdravý rozum.

Takže… Nakupovať v pravidelných intervaloch bez ohľadu na cenu, to je cesta k úspechu! Veď, ak sa nad tým zamyslíte… Ako viete, či je aktuálna cena na burze férová, premrštená alebo naopak, príliš nízka? Neviete. Pretože to nie je také jednoduché. A dať na pocity sa pri obchodovaní nevypláca.

Kedy budem vyberať zisky?

Aj z rozhodnutia, kedy predávať, je potrebné vyradiť emócie. Samozrejme, predávať v strate nemá zmysel. Aj keď sa vaše portfólio dostane hlboko do mínusu, je dôležité nepredávať. Práve naopak! Vtedy dollar cost averaging funguje najlepšie! Pravidelnými nákupmi si spriemerujete cenu Bitcoinu.

Najlepšie je určiť si cieľ pred tým, ako dáte do kryptomien prvé euro. Chcete mať zisk 100%? 300%? Alebo nebodaj 10 000%? Postačí predať, až vaše portfólio dosiahne žiadané zhodnotenie. Samozrejme, čím vyšší cieľ si určíte, tým dlhšie budete musieť čakať. Ak chcete 100%, môže sa vám to splniť v priebehu jedného roka. Ak chcete 10 000 %, budete musieť čakať 5-10 rokov, a pravdepodobne aj dlhšie…

Investujte iba peniaze, ktoré ste ochotní stratiť!

A nakoniec zlaté pravidlo investovania do kryptomien. Treba si uvedomiť, že neexistujú ŽIADNE záruky! Dať do nich veľké peniaze, to chce poriadne gule. Ak dáte viac, než ste ochotní stratiť, máte problém. Vložíte do vášho investovania emócie a prerobíte.

Takže si dopredu určte: Akú stratu ste ochotní zniesť? Je to 50€? Tak v tom prípade by veľkosť vášho portfólia nemala presiahnuť päťdesiatku! Nechcete stratiť ani jediné euro? Radšej sa na Bitcoin rovno vykašlite a nebuďte chamtiví.

Zdroj: kryptomagazin.sk