Predikcie CEO Binance pre kryptomeny do roku 2021 – Toto od Bitcoinu čaká Changpeng Zhao

Predikcie CEO Binance pre kryptomeny do roku 2021 – Toto od Bitcoinu čaká Changpeng Zhao

Changpeng Zhao je zakladateľ Binance, jednej z najväčších a najúspešnejších kryptomenových búrz na svete. S viac než 600 tisíc followermi na Twitteri patrí medzi najvplyvnejšie osoby vo svete kryptomien,

V spolupráci s Binance vám prinášame zoznam predikcií tohto velikána pre trh s kryptomenami, blockchain a podobné technológie. Na čo sa môžeme tešiť? A kde by sme si mali, dať pozor? Prečítajte si Zhaovu víziu blízkej budúcnosti.

Myslím si, že inovácie v oblasti liquidity poolov a AMM, primárne tie pri obchodovaní so stablecoinami, ktoré sme videli v roku 2020, sú veľmi zaujímavé. Verím, že to tak aj zostane. Decentralizované burzy (DEX) sú tiež dostatočne pripravené na zaradenie malých a začínajúcich kryptomien, čo poskytuje dobrú základňu pre výber projektov pre centralizované burzy (CEX).

Mnoho z týchto DeFi inovácií sme už predstavili na Binance.com, ako napríklad liquidity pool a Savings (sporiaci produkt generujúci úroky/výnosy). Vytvorili sme tiež Binance Innovation Zone, ktorá slúži špeciálne nové začínajúce projekty. Týmto produktom sme zaistili likviditu pre DeFi tokeny a zároveň chránili menej skúsených obchodníkov pred rizikami spojenými s ich obchodovaním. Verím, že v roku 2021 uvidíme ďalšie nové produkty v hlavnej ponuke CeFi. V zásade sa však DeFi a CeFi zameriavajú na rôznych užívateľov. Dúfam, že oba tieto trhy pomôžu pri rozvoji DeFi odvetvia.

Nech sa stane čokoľvek, sme pripravení podporiť a prijať všetky nové inovácie a trendy v oblasti DeFi.

Trhy (inštitúcie, QE, platobné systémy)

Inštitucionálni investori

V roku 2020 rástol záujem o kryptomeny medzi tradičnými investormi a počet spoločností obchodujúcich s kryptom sa naďalej zvyšoval aj v treťom štvrťroku 2020. Napríklad v treťom štvrťroku bol počet novo-registrovaných inštitucionálnych klientov o 60% vyšší v ako v druhom štvrťroku 2020. Celkový počet inštitucionálnych klientov na Binance vzrástol štvrťročne o 17% a od konca roka 2019 stúpol o 46%.

Platby pomocou Bitcoinu

Rast platieb bol jedným z najočividnejších prípadov použitia, ktoré sme očakávali v roku 2020. Žiaľbohu nárast nebol taký veľký, ako sme očakávali. Môže to byť spôsobené tým, že existujúce platobné systémy sú dostatočne rozvinuté a je ťažké ich nahradiť jedným rýchlym pohybom.

Lepšou stratégiou by mohla byť integrácia, resp. kompatibilita medzi Bitcoinom a existujúcimi platobnými systémami. Binance Card je jeden krok týmto smerom. Vstup PayPalu je tiež dôležitý posun, ktorý ovplyvní hlavne vzdelávanie a širšiu adopciu Bitcoinu medzi bežnými ľuďmi. Verím, že je to pre priemysel nesmierne pozitívne a v nasledujúcich 12 mesiacoch očakávam pokračovanie tohto trendu.

Dopad COVID19 na krypto a blockchain priemysel

Ak sa naplní očakávanie toho, že uvidíme v budúcom roku vakcínu, tak je možné, že ľudia budú môcť opäť slobodnejšie cestovať. Zároveň si treba uvedomiť, že niektoré odvetvia sa navždy zmenia. Ľudia si zvykli pracovať na diaľku a obchodovať na medzinárodnej úrovni, čo veľmi pomáha adopcii kryptomien.

COVID spôsobil rôzne makroekonomické zmeny, vrátane kvantitatívneho uvoľňovania (QE) ktoré momentálne prebieha vo väčšine krajín sveta. Toto takisto napomáha kryptu. Myslím si, že keď začnú na globálny trh prúdiť nové peniaze z QE, veľká časť z nich skončí práve v kryptomenách.

Dopad situácie vo svete na trh s kryptomenami

Je veľmi ťažké predpovedať čo bude mať najväčší vplyv na krypto v budúcom roku, či to bude rast adopcie bitcoinu a platieb, inštitucionálni investori, kvantitatívne uvoľňovanie alebo dlhodobé ekonomické dopady COVID.

Keby som to mal predvídať v roku 2016, tak by som nikdy nepovedal, že to budú práve ICO. Keby som to mal predvídať v roku 2019, tiež by som asi neuhádol, že to bude obchodovanie so stablecoinami na DeFi. Za Binance viem, že budeme naďalej pokračovať v inováciách na všetkých frontoch. Máme na pláne niekoľko veľkých projektov takže sa je načo tešiť.

Fúzie a Akvizície

V roku 2021 budeme naďalej intenzívne investovať do DeFi odvetvia. Nedávno sme založili Binance Smart Chain Accelerator fond v hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré investujeme do rozvoja projektov ktoré sa rozhodnú pre vývoj na Binance Smart Chain.
Stablecoiny a globálne platby

Verím, že v budúcom roku uvidíme ďalší nárast globálnych platieb pomocou stablecoinov. Je oveľa jednoduchšie a lacnejšie uskutočňovať takéto platby pomocou stablecoinov alebo akejkoľvek kryptomeny, než používať tradičné metódy. Kryptomeny sú na to oveľa efektívnejšie v porovnaní s prevodmi v bežných menách. Myslím si, že práve toto bude hnacou silou adopcie stablecoinov v roku 2021.

Bezpečnosť vo svete kryptomien

Bezpečnosť je veľmi rozsiahla téma, a myslím si, že v roku 2021 sa treba zamerať na niekoľko oblastí.

Po prvé, som presvedčený, že v celom priemysle je potrebné ďalšie vzdelávanie používateľov, aby sa ľudia vyhli tz „rug pull“ podvodom. Naďalej budeme zdôrazňovať dôležitosť vzdelávania jednotlivcov, aby mohli robiť investičné rozhodnutia opatrne a zodpovedne. Kľúčovým je výskum pred investovaním.

V tejto oblasti poskytuje Binance vzdelávacie materiály na niekoľkých platformách Binance Academy, Binance Research, Binance Info alebo napríklad CoinMarketCap, ktoré pomáhajú investorom prijímať lepšie finančné rozhodnutia.

Po druhé, pre bežných ľudí sú potrebné lepšie nástroje na bezpečné uchovanie svojich súkromných kľúčov so správne chránenými zálohami. Správna počítačová hygiena je zložitá a pre nováčikov v oblasti kryptomien môže byť zastrašujúca. Intenzívne sme investovali do vývoja viacerých peňaženiek, aby sme pomohli v tejto oblasti. Kombinácia bezpečnosti a ľahkého uživateľského rozhrania je je životne dôležitá pre širšiu adopciu.

Po tretie, centralizované burzy musia zvýšiť investície do bezpečnostných technológií, ako sú napr. threshold signatures (TSS), ktoré efektívne zvyšujú bezpečnosť užívateľov a ich financií. Aj preto sme otvorili verejnú TSS knižnicu do ktorej prispieva veľké množstvo vývojárov z Binance komunity.

Bezpečnostné hrozby a technológie používané na obranu sa neustále vyvíjajú, ale jedna vec zostáva nemenná: ľudský prvok. Ľudský prvok je najslabším článkom. Útočníci neustále lovia psychologické chyby, ako je túžba po rýchlych informáciách a chamtivosť. Existujú čoraz sofistikovanejšie spôsoby zneužívania dôvery, medzi ktoré patrí aj spear phishing a sociálne inžinierstvo.

To môže obísť niektoré z najzákladnejších obranných mechanizmov, na ktoré sme sa v kryptosystéme spoliehali, ako napríklad 2FA. Preto sa v Binance aj naďalej usilujeme o vybudovanie podnikovej bezpečnosti ktorá nevyžaduje dôveru v ľudský prvok.

BNB

Existuje toľko spôsobov využitia BNB, že ich ani ja sám nedokážem spočítať. Je tam všetko od gamingu až po globálne finančné prevody. V ekosystéme BNB existuje aktívna a rôznorodá komunita. Neviem, s čím prídu ďalej, ale som si istý, že uvidíme ešte veľa veľmi užitočných a revolučných využití.

Regulácie

Verím, že v priebehu nasledujúcich 12 mesiacov uvidíme nové a špecifickejšie regulácie. Binance aktívne spolupracuje s mnohými regulačnými orgánmi po celom svete a pomáhame pozitívne ovplyvniť predpisy, ktoré budú prospešné pre naše odvetvie. Máme jeden z najkomplexnejších procesov na zabezpečenie súladu s reguláciami v krypto priemysle. Pracujeme tiež s prakticky všetkými spoločnostiami poskytujúcimi legálne služby a pomáhame im vytvárať lepšie nástroje na pre dodržiavania predpisov v priemysle. Očakávame, že z nášho úsilia v tejto oblasti v roku 2021 uvidíme pozitívnejšie výsledky.

Mining a Halving

Mineri už prešli 3 obdobiami tzv. halvingu a za tú dobu už dobre poznajú tento priemysel. V tejto oblasti neočakávam žiadne veľké zmeny, ale výrobcovia hardwaru a čipov neustále vyrábajú lacnejšie a výkonnejšie čipy. Čím vyššia je cena bitcoinu, tým viac peňazí sa investuje do jeho ťažby.

NFT (non-fungible tokens)

V roku 2021 sa dočkáme zvýšenej sofistikovanosti a adopcie NFT, od virtuálnych predmetov v hrách až po lístky na koncerty.Je to nová a vzrušujúca oblasť, ktorú je potrebné ešte preskúmať, a teším sa, ako sa tieto oblasti vyvinú.

Zdroj: kryptomagazin.sk